POMAGANIE przez UBRANIE

Z początkiem roku skierowaliśmy do zarządów i rad wspólnot mieszkaniowych propozycję nowej usługi na terenach Państwa nieruchomości, tj. zbierania ubrań, jako odpadu.

To bezkosztowe rozwiązanie dla nieruchomości wypracowane przez Lux Dom z firmą 3R Recycling Solutions Sp. z o.o. S.K.A z Lublina. W ramach usługi zbioru zbędnych ubrań firma koordynuje jednocześnie projekt charytatywny. Każdy pojemnik w województwie mazowieckim wspiera finansowo podopiecznych Fundacji AKOGO Ewy Błaszczyk.

Firma 3R Recycling Solutions zajmuje się sortowaniem, przetwarzaniem oraz recyclingiem odzieży oraz innych produktów tekstylnych, łącznie z odbiorem ich z nieruchomości.

REDUCE – w Polsce rocznie wytwarzanych jest ponad 10 mln ton odpadów, w tym ok. 4% to tekstylia. Większość z nich trafia na wysypiska (ok. 86%). Niedługo zabraknie miejsca na ich składowanie, a masa produkowanych odpadów systematycznie wzrasta. Rośnie tym samym ilość CO2 emitowanego do atmosfery.

REUSE – celem jest zagospodarowanie w 100% surowca, którym jest odzież używana. Odpady tekstylne trafiają do sortowni, gdzie podlegają segregacji wg kategorii, stopnia zużycia oraz sezonowość. Te, które nadają się do wykorzystania w formie pierwotnej wysyłane są do kontrahentów w Afryce, Indii i Pakistanie. Z pozostałych wytwarzane są m.in.: czyściwo przemysłowe, przędza, wygłuszenia do aut, paliwa alternatywne, czy płyty kompozytowe. Cały surowiec jest zagospodarowywany, a metody te nie generują odpadu, dzięki czemu zachowana jest dbałość o środowisko.

RECYCLE – dzięki recyklingowi tekstyliów ograniczamy zużycie surowców naturalnych oraz towarzyszącą temu degradację środowiska naturalnego. Produkcja nowych włókien bawełnianych i pozostałych tekstyliów wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska. Dla przykładu do wyprodukowania 1 kg ubrań, czyli jednej pary spodni potrzeba średnio:10.000 kg wody, 0,2 kg nawozów,11 g pestycydów. W efekcie produkcji do atmosfery emitowanych jest 6 kg gazów cieplarnianych.

Więcej na portalu „Pomaganie przez Ubranie”: www.pomaganieprzezubranie.pl

Data dodania:
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin