CZAS NA FOTOWOLTAIKĘ

W grupie nieruchomości Lux Dom coraz częściej dyskutujemy z zarządami i mieszkańcami o instalacjach fotowoltaicznych, jako kolejnej i coraz skuteczniejszej metodzie oszczędności energii, zwłaszcza w dobie stałego wzrostu cen za prąd. Pierwszą taką instalację dla wspólnoty mieszkaniowej zamontowano na dachu jednej z naszych nieruchomości w Wilanowie, dzięki decyzji jej mieszkańców.

Analizujemy jej wydajność, a równocześnie korzystamy ze szkoleń firmy zielonyVOLT.pl, która montowała system.

Mieszkańcy tej wspólnoty wykazali się bardzo dużą świadomością ekologiczną, szczególnie w kontekście coraz większego problemu smogu. Instalacja została wykonana łącznie z przeprowadzeniem procedury pozyskania dofinansowania z funduszy Urzędu m.st. Warszawy.

Instalacja fotowoltaiczna dla Wspólnoty, o mocy 31,36 kWp, składa się z 98 szt. paneli monokrystalicznych Q-Cells 320 Wp w innowacyjnej technologii DUO (half-cell) oraz inwertera SMA Sunny TRIPOWER 25000TL. Dzięki niej, wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z czystej energii elektrycznej służącej np. do zasilania wind, oświetlania klatek, terenu zewnętrznego, czy garażu. Wspólnota, wykorzystując energię wyprodukowaną przez własną elektrownię słoneczną, redukuje emisję CO2 o ok. 23 t/rok oraz oszczędza rocznie na kosztach energii blisko 20 tysięcy złotych.

Wykonawca instalacji – https://www.facebook.com/zielonyVOLT/

Data dodania:
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin