2017-12-07 12:52:51

POMOC sąsiedzka 2017

Zapraszamy Państwa do udziału w naszej kolejnej, trzeciej już akcji - ŚWIĄTECZNA POMOC SĄSIEDZKA, której celem jest wspólne zebranie, jeszcze przed Bożym Narodzeniem, praktycznych prezentów dla wychowanków trzech domów dziecka.

 

 

Na naszą i Państwa pomoc liczą w tym roku:

1. Dom Dziecka nr 4 przy ul. Łukowskiej 25 w Warszawie,

2. Dom Dziecka nr 9 przy ul. Korotyńskiego 13 w Warszawie,

3. Dom dla Dzieci i Młodzieży Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Pruszkowie, ul. Szkolna 3.

 

Placówki zgłosiły nam, że ich dzieci (od 10 -18 lat) potrzebują konkretnych i czasem drobnych rzeczy, poczynając od własnej pasty do zębów, czy mydła, ale także nowej ładnej pościeli lub klapek na basen. Poniżej lista przedmiotów - upominków, które możecie przekazać Państwo, ale także nasi pracownicy Lux Dom będą fundować dla najmłodszych mieszkańców tych domów:

? ŚRODKI HIGIENY (pasty i szczoteczki do zębów, mydła, szampony, płyny do kąpieli, do prania);

? ARTYKUŁY SZKOLNE (papiery kolorowe, bloki rysunkowe, kleje w sztyfcie, nożyczki, kredki, mazaki);

? UBRANIA (dresy i bluzy sportowe, obuwie sportowe, klapki basenowe, T-shirty, bielizna);

? ZABAWKI i KSIĄŻKI;

? KOMPLETY POŚCIELI typu cora (150 x 200 cm);

? PRZEŚCIERADŁA Z GUMKĄ (90x200 w ciemnych kolorach);

? ŻYWNOŚĆ SUCHA z długim terminem przydatności (makaron, ryż, cukier, herbata, mąka - oczywiście nie brakuje placówkom takich rzeczy, ale przy ich otrzymaniu mogą wówczas przeznaczyć środki z budżetu na żywność na urozmaicenie dzieciakom jadłospisu).

Dyrekcje tych placówek proszą o rzeczy nowe.

 

Upominki zbieramy do 17 grudnia 2017 w każdej dyżurce Ochrony naszych nieruchomości (lub bezpośrednio przez administratora przy braku Ochrony), do specjalnie oznaczonego pudełka - „Świąteczna pomoc sąsiedzka”. Nasi pracownicy dostarczą wszystkie te dary do Biura Lux Dom przy Al. Wilanowskiej 9, gdzie zostaną podzielone i przetransportowane w dniach 19 - 20 grudnia 2017 do tych trzech placówek. Relacja z przekazania Państwa i naszych upominków będzie dostępna na WWW i profilu Facebook Lux Dom.

 

ZAPRASZAMY do świętowania z Pomocą sąsiedzką