2016-12-09 22:23:12

Świąteczna Pomoc Sąsiedzka 2016

Zapraszamy Państwa do udziału w naszej kolejnej już akcji - ŚWIĄTECZNA POMOC SĄSIEDZKA, której celem jest wspólne zebranie, jeszcze przed Bożym Narodzeniem, praktycznych prezentów dla wychowanków trzech domów dziecka. 

Na naszą i Państwa pomoc liczą:

 

1.      Dom Dziecka nr 9 przy ul. Korotyńskiego 13.

2.      Dom Dziecka nr 12  przy ul. Tarczyńskiej 27.

3.      Dom dla Dzieci i Młodzieży Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Pruszkowie, ul. Szkolna 3.

 

Placówki zgłosiły nam, że ich dzieci (od 5 -18 lat) potrzebują konkretnych i czasem drobnych rzeczy, poczynając od własnej pasty do zębów, czy mydła, ale także nowej ładnej pościeli lub klapek na basen. Poniżej lista przedmiotów - upominków, które możecie przekazać Państwo, ale także nasi pracownicy Lux Dom będą fundować dla najmłodszych mieszkańców tych domów:

 

- ŚRODKI HIGIENY (pasty i szczoteczki do zębów, mydła, szampony, płyny do kąpieli, chusteczki mokre, chusteczki higieniczne, płyny do prania)

- ARTYKUŁY SZKOLNE (papiery kolorowe, bloki rysunkowe, kleje w sztyfcie, nożyczki, kredki, mazaki);

-  UBRANIA (dresy i bluzy sportowe, obuwie sportowe, klapki basenowe, T-shirty, bielizna);

-  ZABAWKI i KSIĄŻKI;

-  KOCE, które mogłyby być narzutami na łóżka;

-  KOMPLETY POŚCIELI typu cora (150 x 200 cm);

-  PRZEŚCIERADŁA Z GUMKĄ (90x200 w ciemnych kolorach);

- ŻYWNOŚĆ SUCHA z długim terminem przydatności (makaron, ryż, cukier, herbata, mąka - oczywiście nie brakuje placówkom takich rzeczy, ale przy ich otrzymaniu mogą wówczas przeznaczyć środki z budżetu na żywność na urozmaicenie dzieciakom jadłospisu).

Dyrekcje tych placówek proszą o rzeczy nowe.

 

Upominki zbieramy do 16 grudnia 2016 w każdej dyżurce Ochrony naszych nieruchomości (lub bezpośrednio przez administratora przy braku Ochrony), do specjalnie oznaczonego pudełka - „Świąteczna pomoc sąsiedzka”. Pracownicy firm ochroniarskich i nasi administratorzy dostarczą wszystkie te dary do Biura Lux Dom przy Al. Wilanowskiej 9, gdzie zostaną podzielone i przetransportowane w dniach 19 - 21  grudnia 2016 do tych trzech placówek. Relacja z przekazania Państwa i naszych upominków będzie dostępna na WWW i profilu Facebook Lux Dom.

 

ZAPRASZAMY do świętowania

z Pomocą sąsiedzką