2015-03-13 14:30:27

LUX DOM – SPOŁECZNIE

Lux Dom sprawując opiekę nad nieruchomościami mieszkalnymi w naturalny sposób, zbliżył się przez lata swojej działalności  do codziennych spraw, problemów, ale też oczekiwań mieszkańców. Dlatego, poza działalnością profesjonalną, uczestniczymy i kreujemy wydarzenia lokalne. 

Co rok zapraszamy klientów, szczególnie tych najmłodszych na wspólne świętowanie DNIA DZIECKA oraz MIKOŁAJEK, które nadzoruje i organizuje FUNDACJA LUX DOM.

W ramach naszej struktury działa także autorski program szkoleniowo-edukacyjny AKADEMIA LUX DOM, który został specjalnie poszerzony o projekty aktywizujące najmłodszych mieszkańców nieruchomości - Mały ogrodnik oraz Jesienna Akademia Lux Dom. Chcemy bowiem dzielić się wiedzą i doświadczeniem praktycznym naszych specjalistów z korzyścią dla bezpieczeństwa i rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży. O szczegółach będziemy informować na naszym fanpage-u  https://www.facebook.com/luxdom?ref=hl  oraz za pośrednictwem newsletterów.

Będąc blisko codzienności, czujemy się w obowiązku być emisariuszem tam gdzie potrzebna jest pomoc rzeczowa. Rozpoczynamy niebawem projekt POMOC SĄSIEDZKA, który także wpisuje się w budowanie postaw prospołecznych oraz identyfikacji z własnym sąsiedztwem i domostwem.  

Z entuzjazmem przyjęliśmy propozycję wsparcia i współpracy z FUNDACJĄ ZDROWY SEN, która zajmuje się zarówno propagowaniem wiedzy o szeroko pojętej medycynie snu, jak również leczeniem zaburzeń oddychania podczas snu.

Aktualnie Fundacja jest w trakcie realizacji Programu „Moje Dziecko Nie Chrapie”, który dedykowany jest dzieciom w wieku 5 – 8 lat, a polega na przesiewowych badaniach o zasięgu ogólnopolskim. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na: http://fzs.org.pl/chrapanie-u-dzieci/program-moje-dziecko-nie-chrapie/.

Celem głównym tej organizacji jest doprowadzenie do objęcia systemową opieką osób dotkniętych zaburzeniami snu, jak np. problemy chrapania, bezdechu, które mają bezpośredni, negatywny wpływ życie społeczne i zawodowe wielu Polaków. Zainteresowanych zdrowym snem zapraszamy na stronę Fundacji - http://fzs.org.pl/o-fundacji/ oraz https://www.facebook.com/fundacjazdrowysen/timeline.