2014-10-13 10:41:10

SEZON GRZEWCZY NA OSIEDLU

Gdy niska temperatura zewnętrzna utrzymuję się przez kilka dni lub mieszkańcy zgłaszają potrzebę ogrzewania mieszkań jest to sygnał dla zarządcy nieruchomości, że czas rozpocząć sezon grzewczy na osiedlach.

W większości budynków zarządzanych przez Lux Dom  ogrzewaniem steruje centralny komputer który zwiększa temperaturę automatycznie dostosowując ją do potrzeb i  warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

 

Obowiązki zarządcy a ciepło w mieszkaniach.

 

Zgodnie z obowiązującym prawem  - art. 62 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawa budowlanego (Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118, z późn. zm.)  na zarządcy nieruchomości spoczywa obowiązek przeprowadzenia corocznej kontroli instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

Minimum raz na 2 lata dokonuje się także kontroli stanu technicznego kotłów z uwzględnieniem efektywności energetycznej i potrzeb użytkowych dla budynku.

Każdorazowo przed rozpoczęciem sezonu grzewczego pracownicy firmy Lux Dom Sp. z o.o. sprawdzają całą instalację grzewczą, zabezpieczają i uszczelniają budynek przed zimą, zapewniając w ten sposób mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.

 

Zadbaj o ciepło w swoim domu.

Chcąc zatrzymać ciepło w domu i zaoszczędzić energię należy przygotować swoje miszkanie do sezonu jesienno-zimowego czyli:

-       Sprawdzamy stan techniczny urządzeń grzewczych a w razie potrzeby dokonujemy niezbędnych prac naprawczych,

-       Odkurzamy nieuzywane przez ostatnich kilka miesięcy grzejniki wszak stały się siedliskiem zanieszyszczeń, które negatywnie wpływają na nasz układ oddechowy,

-       Uwolnamy ciepło odsuwając od kaloryferów wszelkie meble gdyż ciepło powinno mieć mozliwość swobodnego przepływu, nie natrafiając na żadne przeszkody,

-       Uszczelniamy okna dbając przy tym o dobrą wentylację pomieszczeń.

 

Jeśli macie Państwo pytania bądź potrzebujecie pomocy w związku z wadliwie funkcjonującym ogrzewaniem zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: biuro@lux-dom.pl bądź bezpośrednio z administratorem lub zarządcą Państwa osiedla.