WOLNY … CZAS WOLNY W WARSZAWIE

Pogoda, a także luzowanie obostrzeń „wypędza” nas wreszcie z domów. Jak spędzić, w tym za darmo, czas w Warszawie? 
Więcej o takich możliwościach na: https://waw4free.pl

Wstęp wolny w soboty oferuje m.in. Centrum Nauki Kopernik, zapraszając na swój dach. Każdy ogród na dachu jest trochę tajemniczy: dachy są zwykle niedostępne, wymagają zdobycia. Co kryje zielona przestrzeń na budynku Kopernika? Dlaczego nałożono na ten dach zielony kapelusz? Co możecie z niego zobaczyć? 

Jak informują organizatorzy – Ogród na dachu 'Kopernika’ przypomina niektórym krajobraz wulkaniczny, innym nadrzeczny teren ulegający erozji, jeszcze innym – japońskie ogrody skalne. Ścieżki spacerowe – jak strumienie żłobiące glebę – wiją się między kraterami pełniącymi funkcję świetlików. Wokół mijamy klomby i donice z różnokolorowymi roślinami, a w tle rozpościera się piękna panorama Warszawy. Spacer w naturalnym otoczeniu to wspaniały relaks, ukojenie dla zmysłów i miłe oderwanie od zgiełku miasta. Nasz dach to również świetny punkt obserwacyjny nieba – zapraszamy na wspólne obserwacje przez teleskopy.

PLANY USPRAWNIENIA

PLANY USPRAWNIENIA funkcjonowania spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Celem przygotowanego projektu ustawy jest też usprawnienie działania spółdzielni. Wśród proponowanych zmian znajduje się powierzenie podjęcia decyzji o wyborze zarządu spółdzielni walnemu zgromadzeniu, a także przywrócenie zebrania przedstawicieli w spółdzielniach mieszkaniowych. Ważną zmianą jest wprowadzenie kadencyjności zarządu. Nowe rozwiązania mają stworzyć dogodne warunki dla spółdzielni do rozpoczynania inwestycji mieszkaniowych – budowy przystępnych cenowo mieszkań spółdzielczych lokatorskich.

Wniosek o wpis do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów projektu ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy – Prawo spółdzielcze oraz ustawy o własności lokali otrzymał pozytywną opinię Zespołu do spraw Programowania Prac Rządu.

Propozycje zmian do ustawy o własności lokali są odpowiedzią na postulaty środowiska zarządców nieruchomości, uwzględniają także dorobek orzecznictwa. Zmiany dotyczą m.in. wskazania terminu, po upływie którego zaległości w opłatach za lokal mogą być podstawą do żądania w trybie procesu sprzedaży lokalu w celu zaspokojenia należności wspólnoty.

Źródło: Administrator24.info.pl

program WARSZAWSKA ZŁOTA RĄCZKA

Przypominamy o cennej inicjatywie dla mieszkańców seniorów oraz zasadach obowiazujących w ramach programu WARSZAWSKA ZŁOTA RĄCZKA.

akcja „Trochę ciepła dla bezdomnego”

Intensywne opady śniegu, wiatr i bardzo niska temperatura powietrza – czyli prawdziwa zima, która nastała po latach, to przede wszystkim bardzo trudne warunki dla osób w kryzysie bezdomności. W przetrwaniu zimy pomagają im strażnicy miejscy. Straż Miejska wspólnie z Caritas Polska prowadzi akcję „Trochę ciepła dla bezdomnego”, która polega na dowożeniu ciepłych posiłków bezdomnym.

Zareagować powinien każdy, kto widzi osobę potrzebującą pomocy. Wystarczy prosty gest – można m.in. zadzwonić na numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

ROZWIJAMY SIĘ

Rok 2020 był także dla nas, zespołu Lux Dom niecodzienny i zaskakujący w nowe wyzwania, wprost wynikające z pandemii koronawirusa. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy zadaniom w tych niecodziennych dla nas wszystkich czasach. Także dzięki Państwa poleceniom i zaufaniu oraz sukcesywnemu rozwojowi naszych usług – znacząco poszerzyliśmy w tym roku portfolio obsługiwanych nieruchomości.

Z tego względu – zachęcamy osoby szukające stabilności, czy rozwoju nowej ścieżki zawodowej – do kontaktu z nami. Niewykluczone, że 2021 rok to czas zmian dla Państwa i odnalezienie się w nowej, odpornej na rynkowe zawirowania branży.

„Jesteśmy otwarci na ludzi otwartych”. Więcej informacji dotyczących rekrutacji do spółki Lux Dom, oczekiwań oraz możliwości rozwoju w zarządzaniu oraz administrowaniu nieruchomościami – prosimy kierować na adres: praca@lux-dom.pl.

Świąteczna Iluminacja 2020

A może w ramach weekendowego spaceru – odwiedziny Traktu Królewskiego? Świąteczna Iluminacja 2020 została zrealizowana w duchu przedwojennej Warszawy. Warto wybrać się do centrum miasta, tak pomiędzy świątecznymi przygotowaniami.