BON TURYSTYCZNY

Po długo trwającym zamieszaniu, w końcu wszystko stało się jasne. W dniu 15 lipca 2020 roku Sejm RP uchwalił ustawę, dotyczącą bonu turystycznego 500+ na wakacyjne wyjazdy, a 2 dni później podpisał ją Prezydent RP. Na jakich zasadach będzie można korzystać ze wsparcia i kto je otrzyma?
Bon turystyczny 500+ na wakacje to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł, które można będzie wykorzystać na opłacenie kolonii, obozów, wycieczek, czy pobytów w obiektach noclegowych w Polsce do zakończenia marca 2022 roku.
Zgodnie z założeniami, by otrzymać bon, konieczna będzie rejestracja na platformie usług elektronicznych ZUS. Ustalenia prawa do świadczenia w formie bonu następuje na podstawie informacji, przyznawanych do ZUS przez Ministra Rodziny. Przekazanie danych nastąpi w przeciągu 10 dni roboczych od dnia wejścia w życie ustawy. Aktywowanie bonu będzie możliwe dzięki Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po dokonaniu wszelkich czynności i zaakceptowaniu danych, odpowiedni numer bonu zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres e-mail. Warto zaznaczyć, że ustalenie prawa do świadczenia w formie bonu nie będzie wymagało decyzji administracyjnej.

Więcej: https://www.nocowanie.pl/bon-turystyczny-500+-na-wakacje-przyjety-przez-sejm–najwazniejsze-zasady.html

Data dodania:
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin