Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i święty spokój są najważniejsze, aby wakacje i urlop były udane. Zadbajmy o swoje mieszkanie. Minimalizujmy możliwe ryzyka i nie uławiajmy zadania nieproszonym gościom.

Polecamy Państwu zakręcenie dopływu wody do mieszkania na wypadek ewentualnego zalania. Można w takich sytuacjach poprosić konserwatora nieruchomości o pomoc.

Utrudnienia dla włamywaczy – jest ich sporo. Można wyposażyć nasze M w systemy alarmowe. Nowe technologie umożliwiają także zaprogramowanie czujników tak, aby w określonym czasie włączały telewizor, bądź światło, dzięki czemu nasze mieszkanie symuluje obecność domowników. Z pomocą może przyjść także dobry sąsiad, bądź ktoś z rodziny – poprośmy o podlanie kwiatków co kilka dni i włączanie lampki w jednym z pokoi raz na jakiś czas. Takie rozwiązanie również pozoruje naszą obecność, a co za tym idzie odstrasza nieproszonych „gości”.

Ponadto, zamykajmy wszystkie drzwi i okna. Jeżeli osiedle jest chronione, można zgłosić fakt nieobecności pracownikom ochrony z prośbą o zwrócenie uwagi na ewentualne zagrożenia. Licho nie śpi, więc może nie warto chwalić się wyjazdem na portalach społecznościowych – gdyż nie informujemy o tym tylko naszych znajomych, ale „cały świat”.

Data dodania:
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin